fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Дневен корона биланс за Гостивар: 18 нови случаи и 9 оздравени

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 1742 тестирања, а регистрирани се 130 нови случаи на ковид-19, информира Министерството за зравство. По региони:

-Скопје 40
-Куманово 6
-Штип 13
-Прилеп 5
-Тетово 13
-Струга 4
-Битола 3
-Охрид 6
-Кавадарци 2
-Гостивар 18
-Струмица 1
-Пробиштип 2
-Берово 1
-Виница 5
-Делчево 4
-Кичево 7

Починати се двајца пациенти, еден од Скопје (70 г.) и еден пациент од Штип (75 г.).

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 152 оздравени пациенти од:

-Скопје 87
-Куманово 18
-Штип 14
-Прилеп 2
-Тетово 6
-Битола 4
-Гостивар 9
-Македонски Брод 1
-Кичево 5
-Ресен 6

Досега во земјата се направени вкупно 128.938 тестирања на ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 12970, бројката на оздравени пациенти е 9513, на починати е 549, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2908.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 2 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 4 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 6 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 7 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 8 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 9 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 9 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!