Поврзи се со нас

Гостивар

Двајца гостиварци лишени од слобода, со возило удриле човек и го нападнале

Објавено

на

МВР соопшти дека на 4.03.2022 во 15.30 часот во Гостивар полициски службеници од Полициска станица Гостивар лишиле од слобода двајца гостиварци на возраст од 51 и 48 години, затоа што околу 12,40 часот во Гостивар во близина на бензинска пумпа со патничко моторно возило „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, удриле во 56 годишен жител на Дебреше со кого и претходно имале недоразбирање, а потоа излегле од возилото и физички го нападнале.

По настанот дебрешанецот бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за укажување лекарска помош.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Dy persona nga Gostivari, të privuar nga liria, kanë goditur me veturë një burrë dhe e kanë sulmuar

Објавено

на

MPB-ja ka njoftuar se më 04.03.2022 në ora 15.30 në Gostivar, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor Gostivar kanë arrestuar dy gostivaras, të moshës 51 dhe 48 vjeçare, pasi rreth orës 12:40 në Gostivar pranë pompës së benzinës me veturë “Mercedes” me targa të Gostivarit, kanë goditur 56-vjeçarin banues të Debreshit, me të cilin paraprakisht kanë pasur një mosmarrëveshje dhe më pas kanë dalë nga vetura dhe e kanë sulmuar fizikisht.

Pas ngjarjes personi nga Debreshi është transferuar në Kompleksin e klinikave “Nënë Tereza” në Shkup për tretman mjekësor.

Pas dokumentimit të plotë të rastit do të parashtrohet parashtresë adekuate, tha policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена