fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Горан Веселиновски дел од стручниот штаб на КК Гостивар

фото: Basketball.mk

Еден од најтрофејните македонски кошаркарки Горан Веселиновски, ќе биде дел од стручниот штаб на Кошаркарскиот клуб Гостивар во сезоната што претстои.

За кошаркарското знаење на Веселиновски сувишно е да се коментира, неговото искуство ќе биде од огромно значење, како за шефот на стручен штаб Србиноски, така и за целиот тим на „бело-сините“.

Веселиновски најголемиот дел од играчката кариера ја помина во Работнички, по завршувањето на професионалната кариера ова е негов прв ангажман во кошарката.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!