Поврзи се со нас

Гостивар

Какво ќе биде времето во последната недела од октомври?

Објавено

на

Времето денес (понеделник) ќе биде сончево со променлива облачност поголема во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе биде во интервал од 1 до 10 степени. Од утре ќе биде свежо со пониски утрински температури, кои во вторник на некои места ќе се спуштат на некој степен под нулата. Наутро на места во котлините ќе има услови за појава на магла.

Среда и четврток ќе преовладува сончево и студено време со малку облачност.  Максималната дневна температура ќе достигне 10 степени. Облачноста ќе се зголеми во петок, од кога ќе пораснат и утринските температури.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Si do të jetë koha në javën e fundit të Tetorit?

Објавено

на

Moti sot (e hënë) do të jetë me diell me vranësira të ndryshueshme më e madhe në pjesët jugore. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të jetë në interval prej 1 deri 10 gradë. Nga nesër do të jetë freskët me temperatura më të ulëta të mëngjesit, të cilat të martën në disa vende do të ulen për ndonjë gradë nën zero. Në mëngjes në vende në luginat do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës.

Të mërkurën dhe të enjten do të mbizotërojë mot me diell dhe i ftohtë me pak vranësira. Temperatura maksimale ditore do të mbërrijë 10 gradë. Vranësirat do të zmadhohen të premten, prej kur do të rriten edhe temperaturat e mëngjesit.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена