Поврзи се со нас

Гостивар

МВР официјално за несреќата кај Ласкарци во која загина жител на Чегране

Објавено

на

МВР денес излезе со официјални информации за несреќата, што се случи вчера доцна попладне, во која животот го загуби Насир Зендели од гостиварско Чегране, брат на Муфтијата Сабахудин Зендели.

„На 23.10.2021 во 17.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Тетово-Скопје, во близина на Ласкарци, општина Сарај, патничко возило „јагуар” со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Н.И.(49) од с.Чегране, гостиварско, излетало од коловозот. На местото на несреќата починал сопатникот Н.З.(53) од с.Чегране. Возачот Н.И. и сопатниците А.К.З. и Б.И. се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје.“, соопшти МВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

MPB zyrtarisht për fatkeqësinë tek Llaskarcë në të cilën humbi jetën banor i Çegranit

Објавено

на

MPB sot doli me informacione zyrtare për fatkeqësinë, që ndodhi dje vonë pasdite, në të cilën jetën e humbi Nasir Zendeli nga Çegrani i Gostivarit, vëlla i Muftinisë Sabahudin Zendeli.

“Më 23.10.2021 në orën 17:50 në SPB Tetovë ka qenë paraqitur se në autostradën Tetovë-Shkup, në afërsi të Llaskarcë, komuna e Sarajit, automjet ,”jaguar” me targa të Gostivarit, e drejtuar nga N.I. (49) nga fsh. Çegran, Gostivar, ka fluturuar nga rruga. Në vendin e fatkeqësisë ka vdekur bashkudhëtari N.Z. (53) nga fsh.Çegran. Shoferi N.I. dhe bashkëudhëtarët A.K.Z. dhe B.I. janë marrë me lëndime të rënda trupore, të konstatuara në Kompleks klinikën “Nënë Tereza”. Inspektim të vendit kanë kryer Prokurori publik dhe ekipi i SPB Shkup.”, njoftoi MPB.

Популарно изминативе 100 дена