fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

КК Гостивар – Блокотехна се игра вечерва од 20.15 часот

Објавено

на

Нема одмор за кошаркарите на Кошаркарскиот клуб Гостивар. После натпреварот со Кожув пред 38 часа и пласманот на годинешниот фајнал-фор, денеска гостиварци ја пречекуваат екипата на Блокотехна.

Правилата на МКФ се категорични – се игра среда и сабота и двата клуба треба да се согласат за промена на термин за одигрување. КК Гостивар им излезе во пресрет на сите клубови кои бараа одлагање сезонава, меѓу кои беше и екипата на Блокотехна, поради што самиот излезе од ритамот среда-сабота во Супер лигата. Првото барање сезонава на КК Гостивар да се одложи натпреварот за 24 часа, беше експресно одбиено од сите кои имаат право на одговор.

Нејсе, во Младост гостува директниот конкурент за третото местото и освојувачот на БИБЛ лигата. Гевгеличани во досегашниот дел од првенството имаат ист скор со гостиварци, 18 победи и 7 порази од кои скоро пола им се од екипата на КК Гостивар. Во досегашните три дуели сезонава помеѓу овие две екипи КК Гостивар ги доби сите три натпревари против екипата од Негорски бањи.

Натпреварот се игра од 20 часот и 15 минути, веќе влезниците се пуштени во предпродажба.

Избраниците на Марјан Србиноски вечерва заслужуваат и тоа каква поддршка за прикажаните игри периодов.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!