fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

КК Гостивар денеска му гостува на МЗТ 2 во Скопје

Лидерот на табелата КК Гостивар денеска од 14 часот, ќе ги одмери силите со последнопласираната екипа на табелата МЗТ Скопје 2.

Ова е прв дуел на овие две екипи, со оглед на тоа дека „аеродромци 2“ се дебитанти во првата лига. Гостиварци се фаворити во овој дуел, младата екипа на МЗТ 2, после 5 одиграни кола се уште нема запишано победа, додека „бело-сините“ од пет натпревари имаат 4 победи и 1 пораз.

Натпреварот се игра во Спортскиот центар Јане Сандански.

Во останатите дуели од 5.коло во Првата лига се среќаваат:
МЗТ Скопје – ФМП Академија
Вардар – Пелистер
Еуроникел – Работнички
Кожув – Куманово

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!