Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 16/04/2019 | 17:02

КК Гостивар казнет со нови 80.000 денари

Македонската кошаркарска федерација го казни КК Гостивар со парична казна од 80.000 денари, за случувањата после полуфиналниот натпревар во Гевгелија. Како стои во казнениот билтен на МКФ, парично се казнети Јурај Сегариќ и Ивица Димчевски, по пријава на службени лица, поради закани, навреди и неспортско однесување. И двајцата се казнети со по 40.000 денари.

Ова е четврта казна клубот од Гостивар во изминативе неколку недели, 40.000 денари од натпреварот со Блокотехна во Младост, 30.000 денари од натпреварот со Работнички исто во Младост, 30.000 денари на натпреварот од Супер лига со Блокотехна и 80.000 денари на КУП натпреварот со Блокотехна.

КК Гостивар треба да исплати вкупно 180.000 денари на сметка казни во касата на МКФ.

Напишете коментар