fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Кучиња скитници нападнале 33 годишна гостиварка

Објавено

на

714488249Уште еден случај на напад од кучиња скитници во Гостивар. Кучиња се нафрлиле врз 33 годишна гостиварка. Настанот се случил вчера попладне, околу 17 часот, во близина на Основното училиште „Гоце Делчев“ во Гостивар.

Жената се движела по тротоар кога кучињата и ја нападнале, а едното од нив ја каснало и и` нанело повреди. Таа завршила на Ургентен Центар во гостиварската болница каде добила  соодветна лекарска помош по што била упатена на натамошен третман.

Ова е втор ваков случај регисртиран за краток период во Гостивар. Минатата недела 19 годишно момче беше нападнато и каснато од куче бездомник во градскиот парк.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!