fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Лишeни од слобода двајца крадци од гостиварско

Објавено

на

На 21.11.2020 во 09.30 часот полициски службеници од ОВР Гостивар во с.Форино, гостиварско ги лишиле од слобода Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско подрачје извршиле кривични дела тешки кражби и кражби, соопштуваат од полицијата.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!