fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Македонија победнички ја започна ЛН – Следен противник Ерменија на 9 септември во Скопје

Објавено

на

Новото репрезентативно натпреварување под капата на УЕФА веќе е започнато, а тоа претставува нова шанса за фудбалерите на Македонија да се докажат во фудбалска Европа. Во нашиот прв натпревар во Лигата на нации, македонските репрезентативци со 0:2 ја совладаа селекцијата на Гибралтар на гости со головите на Тричковски и Алиовски.

Лигата на нациите носи и важна награда – алтернативен пат до Европското првенство во 2020 година, за четирите најуспешни. Лигата е составена од четири групи А, Б, Ц, и Д, во кои распределени се репрезентации со сличен квалитет. Победниците од овие групи во втор круг, лига погоре, од каде најдобрите во фајнал фор ќе одлучуваат кој ќе биде учесник на ЕУРО 2020.

Македонија е во групата Д4 со Гибралтар, Ерменија и Лихтејнштајн. Следниот натпревар го игра на 9 септември на Филип Втори арената од 18 часот. Влезниците за овој натпревар се 100 и 150 денари.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!