fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Македонија – Северна Ирска: Да им дадеме поддршка на младите репрезентативци на патот кон историскиот успех

Објавено

на

Приходот од влезниците ќе биде дониран за настраданите од поплавените подрачја во скопскиот регион.

Со секоја купена влезница донирате 100 денари за #Skopje и давате поддршка на младата репрезентација на Македонија.

Билетите можат да се купат на штандот на ФФМ во Скопје Сити Мол, и во продажната мрежа на МК Тикетс.

Продажна мрежа на МК Тикетс:

Нептун – Skopje City Mall
Нептун – Градски парк, арена „Филип Втори“
Нептун – Mr. Bricolage
Југотон – ГТЦ 1 кат
Универзална Сала – Скопје
Тобако – МПМ ПРЕС
Тобако Гоги – Драчево
Тобако – Дрводекор
Тобако 2 – Скопјанка
Њу Тобако – Охрид

Денес во градскиот парк ќе биде отворена Фан зона на ФФМ, во периодот од 10.00 до 17 часот каде освен забавно – рекреативни содржини ќе има можност и да се купат билети на натпреварот.

На 6ти септември фан зоната ќе биде активна на Плоштад Македонија.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!