Поврзи се со нас

Гостивар

Над 200.000 евра е највисоката добивка во Гостивар од игри на среќа лани

Објавено

на

Во Гостивар минатата година на игри на среќа, имало единечна добивка од над 200.000 евра. Оваа сума е на петтото место по пријавени добивки во земјава. Највисоката добивка од лото, обложување, казино и учество во наградни игри, е пријавена од граѓанин од Тетово со вкупен бруто доход од игри на среќа во износ 40.056.068,00 денари. Податоците ги објави УЈП.

Листа:
1 ТЕТОВО 40.056.068,00
2 БИТОЛА 31.165.143,00
3 СТРУМИЦА 24.637.557,00
4 СКОПЈЕ 14.495.502,00
5 ГОСТИВАР 12.722.959,00
6 СКОПЈЕ 12.668.142,00
7 СКОПЈЕ 11.712.844,00
8 ШТИП 11.398.806,00
9 ТЕТОВО 11.273.086,00
10 СКОПЈЕ 10.446.095,00

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 39 минути

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 2 часа

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 2 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 4 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 4 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 5 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 6 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 8 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Mbi 200.000 euro është fitimi më i lartë në Gostivar nga lojërat e fatit vitin e kaluar

Објавено

на

Në Gostivar vitin e kaluar në lojërat e fatit, ka pasur fitim të vetëm prej mbi  200.000 euro. Kjo shumë është në vendin e pestë sipas fitimeve të paraqitura në vendin tonë. Fitimi më i lartë nga lloto, bast, kazino dhe pjesëmarrje në lojërat shpërblyese, është se të paraqitur nga banor i Tetovës me bruto të ardhura totale nga lojërat e fatit me vlerë 40.056.068,00 denarë. Të dhënat i shpalli ZAP.

Lista:
1 TETOVË 40.056.068,00
2 MANASTIR 31.165.143,00
3 STRUMICË 24.637.557,00
4 SHKUP 14.495.502,00
5 GOSTIVAR 12.722.959,00
6 SHKUP 12.668.142,00
7 SHKUP 11.712.844,00
8 SHTIP 11.398.806,00
9 TETOVË 11.273.086,00
10 SHKUP 10.446.095,00

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена