fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Гостивар: Го нападнале и ограбиле додека им помагал

Објавено

на

Вчеравечер околу 22.30 часот на регионалниот пат Гостивар-Кичево, веднаш после мостот на реката Вардар, две лица извршиле разбојништво над 27-годишниот Ф.А. од Гостивар.

Ф.Ш. од Албанија и едно засега непознато лице,  побарале од Ф.Ш. да ги однесе до село Равен и на наведеното место кажале да застане и да им свети со мобилниот телефон затоа што изгубиле клучеви. Откако излегле надвор, лицата физички го нападнале Ф.А., удирајќи го со тупаници во пределот на главата, а во еден момент непознатото лице му ги фатило рацете додека Ф.Ш. од џебот од панталоните му одзел 100 евра, 2.800 денари и мобилен телефон, по што побегнале во непознат правец.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!