Поврзи се со нас

Некатегоризирано

Навидум изгледа едноставна мозгалка: Која чаша прва ќе се наполни со кафе?

Објавено

на

Навидум изгледа многу лесно, но на социлајните мрежи за 24 часа имаше повеќе од 7.700 одговори, од кои 98% беа погрешни. Што мислите вие? Која чаша прва ќе се наполни со кафе?

Одговорите може да ги пишете во коментари.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена