fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Навредувал полициски службеници додека го регулирале сообраќајот

Објавено

на

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово-Полициски станица Гостивар, вчера ( 23 јули ) го регулирале сообраќајот на крстосницата на улиците „Браќа Ѓиновски“ и „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, а 49-годишниот С.С. од селото Дебреше, кој управувал патничко возило „Мерцедес“, најпрво не ја почитувал нивната наредба, по што агресивно се однесувал, грубо ги навредувал и омаловажувал, информира полицијата.

Набрзо, С.С. приведен е во Полициската станица Гостивар и по целосното расчистување на случајот, ќе се соочи со поднесок.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!