Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Нема настрадни македонски туристи во невремето на Халкидики

Нема информации за настрадани државјани на Северна Македонија во невремето што го зафати поширокиот грчки регион Халкидики, соопштија од Министерството за надворешни работи.

Македонскиот конзулат е во постојан контакт со надлежните служби. Македонските граѓани кои евентуално се повредени во невремето во Грција можат да го контактираат Генералниот конзулат во Солун на следниве телефони:

00302310277347
00302310277348

Контакт од нашата амбасада во Атина:

00302106749585

Во тек се дополнителни проверки од страна на надлежните институции.

Катаклизма на Халкидики – повеќе жртви, повредени и исчезнати во бурата

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!