Поврзи се со нас

Македонија

Нови 511 позитивни на корона, 10 смртни случаи

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 3.622 тестирања, а регистрирани се 511 нови случаи на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. По региони:
• Скопје – 247
• Куманово – 54
• Велес – 29
• Кочани – 21
• Битола – 20
• Тетово, Прилеп, Кавадарци и Штип – по 15
• Крива Паланка – 10
• Делчево – 9
• Гевгелија – 8
• Кичево – 7
• Неготино и Свети Николе – по 6
• Виница – 5
• Охрид и Богданци – по 4
• Струмица, Радовиш, Валандово и Кратово – по 3
• Ресен и Демир Хисар – по 2
• Гостивар, Берово, Пробиштип, Крушево и Македонкса Каменица – по 1
Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 10 починати лица: 4 починати лица од Скопје (82г,79г,64г и 51г), 2 починати лица од Куманово (81г и 49г) и по едно починато лице од Битола (71г), Велес (75г), Штип (67г) и Македонска Каменица (69г). Од пријавените лица сите се починати во болнички услови.
Регистрирани сe 497 оздравени пациент од:
• Скопје – 255
• Куманово – 65
• Велес и Штип – 21
• Прилеп – 17
• Тетово – 14
• Струмица – 13
• Битола – 12
• Охрид – 10
• Кавадарци и Гевгелија – по 8
• Кичево и Пробиштип – по 7
• Струга и Кочани – по 6
• Радовиш и Македонска Каменица – по 5
• Крива Паланка и Виница – по 3
• Ресен, Кратово, Богданци и Дојран – 2
• Демир Хисар, Свети Николе и Дебар – по 1
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 50 минути

Од денес стапува во сила одлуката за намалување и замрзнување на цените на тоалетната хартија, влошките…

Гостиварпред 2 часа

При заплена на 4 килограми марихуана приведени лица од Гостивар и од Битола

Гостиварпред 3 часа

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 17 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 19 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 20 часа

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 23 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 24 часа

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 1 ден

Приведена жена во ПС Гостивар: Го нападнала сопругот, се заканувала на синот

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

511 raste të reja pozitive të koronës, 10 raste vdekjeje

Објавено

на

Në 24 orët e fundit janë bërë 3.622 testime, kurse janë regjistruar 511 raste të reja të KOVID-19, njoftoi Ministria e shëndetësisë. Nëpër rajone:
• Shkup – 247
• Kumanovë – 54
• Veles – 29
• Koçan – 21
• Manastir – 20
• Tetovë, Prilep, Kavadarci dhe Shtip – nga 15
• Kriva Pallankë  – 10
• Dellçevë – 9
• Gjevgjeli – 8
• Kërçovë – 7
• Negotinë dhe Sveti Nikole – nga 6
• Vinicë – 5
• Ohër dhe Bogdanci – nga 4
• Strumicë, Radovish, Vallandovë dhe Kratovë – nga 3
• Resnjë dhe Demir Hisar – nga 2
• Gostivar, Berovë, Probishtip, Krushevë dhe Makedonska Kamenica – nga 1
Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 10 persona të vdekur: 4 persona të vdekur nga Shkupi (82, 79, 64, dhe 51 vjet), 2 persona të vdekur nga Kumanova (81 dhe 49 vjet) dhe nga një person nga Manastiri (71vjet), Velesi (75vjet), Shtipi (67vjet) dhe Makedonska Kamenica (69vjet). Nga personat e paraqitur të gjithë kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.
Janë regjistruar 497 pacientë të shëruar nga:
• Shkup – 255
• Kumanovë – 65
• Veles dhe Shtip  – nga 21
• Prilep – 17
• Tetovë – 14
• Strumicë – 13
• Manastir – 12
• Ohër – 10
• Kavadarci dhe Gjevgjeli  – nga 8
• Kërçovë dhe Probishtip – nga 7
• Strugë dhe Koçan – nga 6
• Radovish dhe Makedonska Kamenica – nga 5
• Kriva Pallankë dhe Vinicë  – nga 3
• Resnjë, Kratovë, Bogdanci dhe Dojran – nga 2
• Demir Hisar, Sveti Nikole dhe Dibër – nga 1

Популарно изминативе 100 дена