fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Објавен тендерот за реконструкција на патот Гостивар – Кичево

Објавено

на

Јавното претпријатие за државни патишта објави тендер за рехабилитација на магистралниот пат Гостивар – Кичево. Рехабилитација на државен пат А2 делница од Гостивар (мост кај село Здуње) до село Колари.
Со инвестиција од 330 милиони денари ќе се санира делница во должина од 30 километри,  Проектот треба да се реализира во период од 40 месеци. Доставувањето на понуди може да се изврши до 25 октомври. Министерот за транспорт и врски минатата недела го најави проектот, посочувајќи дека сегашниот магистрален пат Гостивар – Кичево ќе биде во употреба и по отворањето на планираниот автопат помеѓу овие два града.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!