Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Перо Пандиловски во нова „Драма“

Гостиварскиот пеач, Перо Пандиловски сними уште една песна за која е изработен и нов видео запис. Станува збор за новиот сингл „Драма“. Текстот за песната го напиша Магдалена Цветкоска, музиката е на Адис Исмаили и видеото на Прокам. Ова е дванаесета песна на Перо Пандиловски.

Како изгледа и звучи новата „Драма“,  погледнете тука:

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!