Поврзи се со нас

Македонија

Почна исплатата на социјалната помош

Објавено

на

Исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита за  февруари годинава почна денеска, информира Министерството за труд и социјала.

Со цел да се избегне метеж пред банките и да се овозможи поголема заштита на корисниците на парична помош во услови на опасност од вирусот КОВИД-19, како што стои во објавата, исплатата ќе се спроведе во 2 групи:

– 03.03.2022– А, Б, В, Г, Д, Ѓ, Е, Ж, З, Ѕ; И, Ј, К, Л, Љ;
– 04.03.2022– М, Н, Њ, О, П, Р С, Т, Ќ, У, Ф, Х, Ц, Ч, Џ, Ш.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Ka filluar pagesa e ndihmës sociale

Објавено

на

Sot ka filluar pagesa e të drejtave nga mbrojtja sociale, e fëmijëve dhe civile për muajin shkurt të këtij viti, njofton Ministria e Punës dhe Politikës Sociale.

Për të shmangur bllokimet para bankave dhe për të mundësuar mbrojtje më të madhe të përfituesve të ndihmës financiare në kushte rreziku nga virusi KOVID-19, siç thuhet në njoftim, pagesa do të bëhet në 2 grupe:

  • 03.03.2022– А, B, V, G, D, Gj, E, Zh, Z, X, I, J, K, L, S;

  • 04.03.2022– М, N, Nj, О, P, R, S, Т, Q, U, F, H, C, Ç, Xh, Sh.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена