fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Почнува Ф4: МЗТ Скопје – КК Гостивар денеска од 20.15 часот

Објавено

на

КК Гостивар и МЗТ Скопје денеска ги започнуваат пресметките во полуфиналната серија од завршниот плеј-оф во сезоната 2018/2019. Првиот натпревар се игра во Скопје во Спортскиот центар Јане Сандански од 20.15 часот. Се игра прв до три добиени натпревари.

МЗТ Скопје заврши на врвот на табелата, од 30 одиграни натпревари има збир од 25 победи и само 5 порази. Важи за екипа со најдолга квалитетна клупа. Во првиот дуел од полуфиналната пресметка МЗТ сигурно ќе настапи без Андрија Бојиќ и Андреј Маслинко, според последниот натпревар на кој се појавија американците во тимот на Кочов, проблемите со нив се минато.  Во меѓусебните дуели сезонава на овие две е екипи резултатот е 3-1 за аеродромци.

КК Гостивар влегува во оваа пресметка како четврто пласирана екипа на табелата со скор од 21 победа и 9 порази. Успеаа да ги совладаат металците во последниот меѓусебен дуел во Гостивар. За вечерниот натпревар нема да настапи Александар Стефаноски, а неизвесен е настапот на Бојан Трајковски.

Според информациите на домаќинот влезот за денешниот натпревар е слободен, МРТВ ќе го пренесува овој натпревар во живо.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!