fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Полицијата го уапси гостиварецот кој со секира и нож посегна по животот на сопругата

Објавено

на

Гостиварецот Б.И. на возраст од 67 години по кого полицијата трагаше од вчера под сомнение за убиство врз сопругата Џ.И.  е пронајден и уапсен. Информацијата за Gostivarpress.mk ја потврди портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски, кој информираше дека осомничениот бил пронајден и лишен од слобода од страна на полициски службеници попладнево околу 17.30 часот на шумски пат над селото Страјане, што го поврзува со селото Трново.

Лицето ќе биде спроведено во ПС Гостивар.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 2 недели

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Спортпред 3 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!