Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Поздрав од Гостивар! Разгледници и фотографии од едни други времиња… (трет дел)

Претходно, во првиот дел низ разгледници се потсетивме на изгледот и духот на Гостивар, во вториот дел го видовме Гостивар во различни периоди низ историјата. Во третиот дел разгледуваме стари фотографии од градот кои веруваме не сте имале можност да ги погледнете до сега. На една од фотографиите може да се забележи Саат-кулата со целоснa купола, што е навистина реткост и нејзиниот автентичен изглед во минатото.

Поздрав од Гостивар! Разгледници и фотографии од едни други времиња… (прв дел)

Поздрав од Гостивар! Разгледници и фотографии од едни други времиња… (втор дел)

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 38 минути

Апел од полицијата по растот на заболени во Гостивар – Мерките да се почитуваат максимално!

Гостиварпред 2 часа

Акцијата за санирање на Русино ќе трае најмалку 4 до 5 дена, зафатена е поголема површина

Гостиварпред 2 часа

Дафина Стојаноска од ВМРО ДПМНЕ: И моите сограѓани Турци не се задоволни од оваа власт

Гостиварпред 3 часа

Србиноска на средба со граѓани со оштетен вид во Гостивар: ИНТЕГРА ќе води грижа за лицата со попречености

Гостиварпред 4 часа

Највисока бројка на заразени со корона во регион на Гостивар до сега, вкупно 23 – една почината пациентка и 8 оздравени

Гостиварпред 6 часа

17 нови решенија за изолација во Гостивар, исконтролирани 142 лица

Гостиварпред 8 часа

Приведен гостиварец заради закани кон функционер на Владата

Македонијапред 8 часа

Еве ја листата на сместувачки капацитети каде може да се плати со ваучер за домашен туризам

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!