Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен гостиварец поради физички напад врз татко и син

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (22 март) околу 18 часот и 20 минути, полициски службеници на -Одделение за внатрешни работи Гостивар привеле 35-годишен гостиварец, кој претходно во работилница во Шеста зона во Гостивар физички нападнал татко и син на возраст од 54 и 19 години, поради нивни недоразбирања пријавени ден пред тоа.

„Се расчистува и документира случајот и на пријавениот кој, пак, подоцна пријавил дека тој бил нападнат од двете лица, ќе му биде изготвен соодветен поднесок по член 12 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир.“, извести полицијата.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 2 часа

Македонија дел од кампања на Амбер Алерт Европа-Како да се постапи при исчезнување на дете

Гостиварпред 2 часа

Света архијерејска Литургија во бигорскиот скит во Битуше посветен на браќата Кирил и Методиј

Парламентарни избори 2024пред 3 часа

Гласаат болни, немоќни и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните избори во 7 избирачки места

Македонијапред 4 часа

Одземен имунитетот на врховниот судија Георгиев, одобрен е и негов притвор

Технологијапред 17 часа

Топ 5 технолошки новитети кои доаѓаат во блиска иднина

Македонијапред 17 часа

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за мито

Гостиварпред 19 часа

Ноќеска во Добридол лишени од слобода машко и женско лице поради физичка пресметка

Спортпред 19 часа

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Македонијапред 20 часа

Поевтинуваат бензините и дизелот

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

I arrestuar një gostivaras për shkak të sulmit fizik mbi një baba dhe të birin e tij

Објавено

на

SPB Tetovë njofton se dje (22 mars) rreth orës 18:20, zyrtarët policorë të Departamentit të Punëve të Brendshme të Gostivarit kanë ndaluar një 35-vjeçar nga Gostivari, i cili paraprakisht në një punëtori në Zonën e Gjashtë në Gostivar ka sulmuar fizikisht një baba dhe birin e tij, 54 dhe 19 vjeç, për shkak të keqkuptimeve të raportuara një ditë më parë.

“Rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar dhe të raportuarit, i cili më vonë ka raportuar se është sulmuar nga të dy personat, do t’i përgatitet parashtresa përkatëse nga neni 12 i Ligjit për kundërvajtje kundër rendit dhe qetësisë publike”, tha policia.

Популарно изминативе 100 дена