Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен гостиварец поради кражба

Објавено

на

МВР информира дека вчера (9 ноември) околу 23 часот на ул.„Бањешница“ во Гостивар, полициски службеницина СВР Tетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 57-годишниот А.У. од Долна Бањица, поради сомнение дека извршил кражба на неколку предмети, кои биле пронајдени кај него и одземени.
Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок, извести полицијата.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

I arrestuar një gostivaras për shkak të vjedhjes

Објавено

на

MPB informon se dje (9 Nëntor) rreth orës 23 në rr. “Banjeshnicë” në Gostivar, zyrtarë policorë të SPB Tetovë -Reparti për punë të brendshme Gostivar e kanë privuar nga liria 57 vjeçari A.U. nga Banjica e Poshtme, për shkak të dyshimit se ka kryer vjedhje të disa sendeve, të cilat kanë qenë të gjetura dhe të marra.

Ai ka qenë i mbajtur në Stacionin policor Gostivar për pastrim dhe dokumentim të rastit, pas çka do t’i përgaditet parashtresë adekuate, njoftoi policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена