Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени тројца гостиварци поради кражби

Објавено

на

МВР информира дека вчера (5 ноември) во 12.45 часот од полициски службеници на ОВР Гостивар биле лишени од слобода три лица, сите на возраст од 25 години и сите од Гостивар, поради постоење основано сомнение дека во гостиварското село Сретково извршиле две тешки кражби.

„При преглед во возилото со кое се превезувале биле пронајдени повеќе предмети кои потекнуваат од кривичните дела, кои биле одземени и вратени на сопственикот. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.“, соопшти МВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Të arrestuar tre gostivaras për shkak të vjedhjeve

Објавено

на

MPB informon se dje (5 Nëntor) në orën 12:45 nga zyrtarë policorë të DPB Gostivar kanë qenë të privuar nga liria tre persona, të gjithë në moshë prej 25 vjeç dhe të gjithë nga Gostivari, për shkak të ekzistencës së dyshimit të bazuar se në fshatin Sretkovo të Gostivarit kanë kryer dy vjedhje të rënda.

“Gjatë kontrollit të veturës në të cilën janë transportuar kanë qenë të gjetura më shumë sende që kanë prejardhjen nga veprat e krimit, të cilat kanë qenë të marra dhe të kthyera pronarit. Pas dokumentimit të rastit kundër tyre do të paraqitet parashtresë adekuate.”, njoftoi MPB.

Популарно изминативе 100 дена