Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени тројца гостиварци поради кражби

Објавено

на

МВР информира дека вчера (5 ноември) во 12.45 часот од полициски службеници на ОВР Гостивар биле лишени од слобода три лица, сите на возраст од 25 години и сите од Гостивар, поради постоење основано сомнение дека во гостиварското село Сретково извршиле две тешки кражби.

„При преглед во возилото со кое се превезувале биле пронајдени повеќе предмети кои потекнуваат од кривичните дела, кои биле одземени и вратени на сопственикот. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.“, соопшти МВР.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 2 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Долга традиција на незаменлив вкус, „Ла Шишко“ со нов локал во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

ИНТЕРВЈУ со Анастасија Јосифовска од Гостивар, студент на магистерски програм за медиумски комуникации во Словенија

Гостиварпред 3 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 3 дена

Денес се слави Петровден

Рецептипред 3 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 3 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Вознемирувачки случај во гостиварско-Татко си ги нападнал ќерката и синот

Гостиварпред 3 недели

Во уникатната библиотека на гостиварецот Јанко Билбилоски: Ретки и први изданија, буквари, читанки, монографии…Полици кои сведочат за времиња, луѓе, настани

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Të arrestuar tre gostivaras për shkak të vjedhjeve

Објавено

на

MPB informon se dje (5 Nëntor) në orën 12:45 nga zyrtarë policorë të DPB Gostivar kanë qenë të privuar nga liria tre persona, të gjithë në moshë prej 25 vjeç dhe të gjithë nga Gostivari, për shkak të ekzistencës së dyshimit të bazuar se në fshatin Sretkovo të Gostivarit kanë kryer dy vjedhje të rënda.

“Gjatë kontrollit të veturës në të cilën janë transportuar kanë qenë të gjetura më shumë sende që kanë prejardhjen nga veprat e krimit, të cilat kanë qenë të marra dhe të kthyera pronarit. Pas dokumentimit të rastit kundër tyre do të paraqitet parashtresë adekuate.”, njoftoi MPB.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена