Поврзи се со нас

Гостивар

Пролетно гаѓање на полицијата во Маврово, гостиварско и тетовско

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово ги известува граѓаните дека од утре (4 мај) ќе започне со планираното пролетно гаѓање, кое ќе се реализира на стрелиштето „Еребино“, во атарот на тетовско Желино. Гаѓањето ќе се одвива до 16-ти мај, секој ден од 8 до 15 часот.

На 5-ти, 6-ти и 9-ти мај годинава, исто така, планирано е гаѓање на фудбалското игралиште под Брана во Маврови Анови, со кое ќе бидат опфатени полициските службеници од Полициското одделение Маврово, додека полициските службеници од Полициското одделение Ростуше истите денови ќе гаѓаат на импровизираното стрелиште во долнореканското село Аџиевци.

На 9-ти, 10-ти и 11-ти мај, пак, закажано е гаѓање во месноста „Чука“, а во кое ќе учествуваат полициските службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Занимливостипред 5 часа

Расположението се менува и под влијание на боите

Гостиварпред 8 часа

Матевска: Ние сме единствена земја во светот каде пензионерите протестираат, не се издржува!

Македонијапред 10 часа

Од 1.500 до 3.000 денари месечно државна помош за пензионерите со ниски пензии

Македонијапред 11 часа

Антикризни мерки: За ученици по 20/30 евра месечно, за студенти ваучер за превоз…

Македонијапред 12 часа

МВР трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, објавени фотографија и опис

Македонијапред 13 часа

ДЛ: Во четврток ќе се празнува среќата, ќе се слави музиката од 1990-те и 2000- те, ќе се потсетуваме на едно убаво време!

Македонијапред 14 часа

Повлечена пакувана вода ризична за луѓето

Гостиварпред 15 часа

Нова песна на гостиварското дуо “D’Reamers”

Регионпред 16 часа

Владата на Словенија ќе ги врати парите на граѓаните од казни за прекршување на мерките против Ковид

Животпред 4 недели

Дворот на Василески во Гостивар е рај за очи и душа! Уникатно катче кое дише со љубов и внимание

Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Пензионерите во Гостивар учеа како самостојно и безбедно да користат интернет

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 4 недели

ОВР Гостивар лиши од слобода 3 лица под сомнение за дивоградба

Гостиварпред 5 дена

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Të shtëna pranverore të policisë në Mavrovë, Gostivar dhe Tetovë

Објавено

на

Sektori për Punë të Brendshme të Tetovës, njofton qytetarët se nga nesër (4 maj) do të fillojë me me të shtënat e planifikuara pranverore, e cila do të realizohet në poligonin e qitjes “Erebino”, në zonën e Zhelinës, të Tetovës. Xhirimet do të zhvillohen deri më 16 maj, çdo ditë nga ora 08:00 deri në ora 15:00.

Më 5, 6 dhe 9 maj të këtij viti është paraparë të gjuajë edhe në fushën e futbollit nën Digën në Mavrovi Anovi, e cila do të mbulojë policët e Policisë së Mavrovës, ndërsa policët e Policisë Rostushe të njëjtën ditë do të shtien në poligonin e improvizuar të qitjes në fshatin Axhievci të Rekës së Poshtme.

Më 9, 10 dhe 11 maj janë paraparë të shtëna me armë në lokalitetin “Çuka”, në të cilën do të marrin pjesë edhe policët nga Sektori i Punëve të Brendshme të Gostivarit.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена