Поврзи се со нас

Гостивар

Пролетно гаѓање на полицијата во Маврово, гостиварско и тетовско

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово ги известува граѓаните дека од утре (4 мај) ќе започне со планираното пролетно гаѓање, кое ќе се реализира на стрелиштето „Еребино“, во атарот на тетовско Желино. Гаѓањето ќе се одвива до 16-ти мај, секој ден од 8 до 15 часот.

На 5-ти, 6-ти и 9-ти мај годинава, исто така, планирано е гаѓање на фудбалското игралиште под Брана во Маврови Анови, со кое ќе бидат опфатени полициските службеници од Полициското одделение Маврово, додека полициските службеници од Полициското одделение Ростуше истите денови ќе гаѓаат на импровизираното стрелиште во долнореканското село Аџиевци.

На 9-ти, 10-ти и 11-ти мај, пак, закажано е гаѓање во месноста „Чука“, а во кое ќе учествуваат полициските службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Të shtëna pranverore të policisë në Mavrovë, Gostivar dhe Tetovë

Објавено

на

Sektori për Punë të Brendshme të Tetovës, njofton qytetarët se nga nesër (4 maj) do të fillojë me me të shtënat e planifikuara pranverore, e cila do të realizohet në poligonin e qitjes “Erebino”, në zonën e Zhelinës, të Tetovës. Xhirimet do të zhvillohen deri më 16 maj, çdo ditë nga ora 08:00 deri në ora 15:00.

Më 5, 6 dhe 9 maj të këtij viti është paraparë të gjuajë edhe në fushën e futbollit nën Digën në Mavrovi Anovi, e cila do të mbulojë policët e Policisë së Mavrovës, ndërsa policët e Policisë Rostushe të njëjtën ditë do të shtien në poligonin e improvizuar të qitjes në fshatin Axhievci të Rekës së Poshtme.

Më 9, 10 dhe 11 maj janë paraparë të shtëna me armë në lokalitetin “Çuka”, në të cilën do të marrin pjesë edhe policët nga Sektori i Punëve të Brendshme të Gostivarit.

Популарно изминативе 100 дена