fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Работнички домаќин во Гостивар против Кожув

Објавено

на

Актуелниот шампион и освојувач на годинешниот кошаркарски КУП, екипата на Работнички во второто коло од кошаркарската Супер лига дуелот против Кожув, ќе го одигра во спортската сала Младост во Гостивар.

Поради бурните случувања во кошарката изминатава недела и одлуката на МКФ да го суспендира Градски парк, Работнички ќе мора да се снаоѓа и бара друга сала за одигрување на домашните натпревари. Изборот беше Борис Трајковски, но поради претходо закажан настан, натпреварот ќе се одигра во Гостивар.

Работнички и Кожув ќе истрчаат во сабота од 15:30 во Младост. Покасно, од 18:30 часот КК Гостивар ќе го пречека Куманово во истата сала во рамки на второто коло од Супер лигата.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 3 часа

Видео упатство: Како ученикот да се најави на Платформата за далечинско учење

Занимливостипред 6 часа

Секогаш е интересно да научите нешто ново за себе – Занимливости за човековата психа

Гостиварпред 8 часа

Во регионот на Гостивар 6 оздравени, 3 нови случаи, 1 починат, во земјава 148 новозаразени со ковид

Македонијапред 9 часа

Грантови од 3.000 до 10.000 евра ќе добијат рестораните за свадби

Македонијапред 9 часа

Премиерот Заев најави 31 мерка за поддршка на стопанството и граѓаните

Гостиварпред 10 часа

Празничниот викенд за 11 Октомври ќе биде „Викенд без ДДВ“ и ќе важи за домашни производи и ИТ опрема до 500 евра

Гостиварпред 13 часа

Возачите во Гостивар крајно недисциплинирани – 101 казна во акцијата на МВР

Гостиварпред 15 часа

„Кокошка“ со награда за најдобра претстава на фестивалот „Отело“ во Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!