Поврзи се со нас

Референдум 2018

Референдум 2018: Собир на „Бојкотирам“ утре во Гостивар

Кризниот штаб против Референдумот утре ќе одржи собир во Гостивар под мотото „Македонија бојкотира“. Штабот води кампања за неизлегување и бојкот на Референдумот со став дека договорот со Грција е  штетен договор кој носи промена на идентитетот и историјата на македонскиот народ

„Соочени сме со историски момент каде е важно како Македонци да останеме свои на своето. После неуспешниот референдум ќе падне марионетската влада во Скопје и тие ќе немаат време да ги остварат заканите што ги упатуваат на терен спрема граѓаните да излезат на гласање. Ова не е борба на партии или лидери, ова е борба за Македонија. Нашата борба е исправна, ние се бориме Mакедонците да не бидат избришани од светската мапа на нации, ние се бориме за опстанок на цел еден народ, нашата борба е света должност и затоа Македонија ќе победи“, велат од Бојкотирам.

Во Кризниот штаб против Референдумот се влезени околу 65 организации, политички партии, невладин сектор, граѓански иницијативи од земјата и дијаспората.

Од Бојкотирам ги повикуваат сите загрижени граѓани да дојдат утре и да ги слушнат штетните факти кои сакаат да им ги наметнат криејќи се позади кампањата За Европска Македонија и овој Референдум.

Собирот во Гостивар ќе се одржи утре (13 септември) во летниот Амфитеатар со почеток од 17.30 часот.

(платена политичка објава)

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!