fbpx
Поврзи се со нас

Референдум 2018

Референдум 2018: Собир на „Бојкотирам“ утре во Гостивар

Објавено

на

Кризниот штаб против Референдумот утре ќе одржи собир во Гостивар под мотото „Македонија бојкотира“. Штабот води кампања за неизлегување и бојкот на Референдумот со став дека договорот со Грција е  штетен договор кој носи промена на идентитетот и историјата на македонскиот народ

„Соочени сме со историски момент каде е важно како Македонци да останеме свои на своето. После неуспешниот референдум ќе падне марионетската влада во Скопје и тие ќе немаат време да ги остварат заканите што ги упатуваат на терен спрема граѓаните да излезат на гласање. Ова не е борба на партии или лидери, ова е борба за Македонија. Нашата борба е исправна, ние се бориме Mакедонците да не бидат избришани од светската мапа на нации, ние се бориме за опстанок на цел еден народ, нашата борба е света должност и затоа Македонија ќе победи“, велат од Бојкотирам.

Во Кризниот штаб против Референдумот се влезени околу 65 организации, политички партии, невладин сектор, граѓански иницијативи од земјата и дијаспората.

Од Бојкотирам ги повикуваат сите загрижени граѓани да дојдат утре и да ги слушнат штетните факти кои сакаат да им ги наметнат криејќи се позади кампањата За Европска Македонија и овој Референдум.

Собирот во Гостивар ќе се одржи утре (13 септември) во летниот Амфитеатар со почеток од 17.30 часот.

(платена политичка објава)

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!