Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

BDI Gostivar: Gasifikim dhe digjitalizim të shkollave, çerdhe në Zonën e shtatë…

Botuar

  • македонски јазик

“Prioritet i Programit për “Gostivarin që dua” është përkushtimi për sigurim të arsimit inkluziv, të integruar, i orientuar kah nxënësi me programe moderne, kurse për t’u arritur këto qëllime, është i nevojshëm edhe intervenim në infrastrukturën shkollore”, theksoi Teuta Minahi, kandidat për anëtarë të Këshillit në Gostivar nga BDI-ja, që i prezantoi projektet kryesore të partisë në fushën e arsimit:

-Gasifikim të shkollave në qytet.

-Nxehje qendrore për çdo ndërtesë shkolle

-Efikasiteti energjetik në katër shkollat e mesme në qytetin

-Agjenda për digjitalizim të shkollave

-Ndërtim të çerdhes në Zonën e shtatë të qytetit dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm fëmijëror në gati çdo lagje të Komunës së Gostivarit

“Risi në programin për Gostivarin që duam do të jetë shkolla verore e kushtuar për fëmijët e mërgimtarëve, e cila do të jetë funksionale në periudhën e festave, kurse për këtë qëllim do të hapen shkolla në qytet dhe nëpër fshatrat. Programi “Gostivari që duam” parashikon rinovim të ndërtesave shkollore në çdo vendbanim. Nuk mbeti asnjë shkollë për të cilën nuk kemi planifikuar investime konkrete në përputhje me kërkesat e arsimtarëve, nxënësve dhe prindërve”, thotë Minahi.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!