Na ndiqni në:

Gostivari

Policia e Gostivarit ka kapur një person që ka hyrë dhe ka vjedhur në spital, kadastër dhe institucione tjera në Gostivar

Botuar

  • македонски јазик

SPB Tetovë këtë mëngjes njoftoi se pastroi gjashtë vjedhje të rënda në Gostivar dhe e zbuloi dhe arrestoi vjedhësin. I dyshuar se i ka kryer vjedhjet është 25 vjeçari A.O. nga fshati Vidushe e Rekës së poshtme.

Gjatë muajit të kaluar dhe këtij muaji A.O. me përdorim të forcës dhe me përdorim të kaçavidave dhe mjeteve të tjera i ka hapur dyert dhe dritaret e disa institucioneve të Gostivarit (Spital, Kadastër dhe të tjerë) dhe pas hyrjes në brendinë e tyre, kryesisht ka marrë mjete të hollash të lëna nëpër fioka, arka dhe vende të tjera, informoi policia. Njëzet e pesëvjeçari nga fsh. Vidushe është i arrestuar në Stacionin policor Gostivar dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, do t’i përgaditet parashtesë adekuate sipas nenit 236 nga Kodi penal, kurse për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “vjedhje e rëndë”.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Gostivari3 ditë më parë

Taravari: Pres nesër BDI të më sulmojë për spitalin në Kërçovë, për to un jam fajtor për gjithçka

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarpress.mk me donacion për nxënësit me rastin e 5 vjet ekzistencë të medias

Kulturë1 javë më parë

Nesër në mbrëmje premierë në Teatrin e Gostivarit

Maqedoni4 ditë më parë

Prej të martës do të paguhen pensionet e shtatorit

Maqedoni1 javë më parë

Nga Tetori të vaksinuar me një dozë nuk do të mund të hyjnë në kafeteri, restorant, ngjarje

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Iniciativa “Gostivari që dua” dhe BDI bashkë në zgjedhjet

Gostivari2 javë më parë

Ka raste të korona virusit nëpër shkollat në Gostivar, por situata është stabile, vlerësojnë organet kompetente

Gostivari1 javë më parë

Sulm fizik në kazino në Gostivar, të arrestuar 2 persona

Maqedoni2 javë më parë

Katër ekspertë Gjermani të kyçen në hetimin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

Gostivari1 javë më parë

Në Gostivar i privuar nga liria një hotelier në lokalin e të cilit ka pasur mysafirë pa çertifikatën e vaksinimit

Gostivari2 javë më parë

E ndezur deponi ilegale rreth rrugës Gostivar-Tetovë, janë djegur edhe goma

Gostivari3 ditë më parë

BDI dhe “Gostivari që dua” lanë thasë me mbeturina para komunës: Taravari premtonte qytet të pastër, kurse gjithkund ka mbeturina

Gostivari2 ditë më parë

Të arrestuar dy gostivaras për shkak të sulmit fizik dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!