Na ndiqni në:

Gostivari

Inspeksione për certifikata dhe protokolle nëpër lokalet në Gostivar dhe Tetovë

Botuar

  • македонски јазик

Mbrëmë në periudhën prej orës 22 deri në 3 pas mesnate, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë në bashkëpunim me Inspektoratin Shtetëror të Tregut kanë kryer aksion kontroll  me të cilin janë përfshirë 4 objekte hoteliere në Tetovë dhe 24 objekte hoteliere në zonën e Gostivarit. MPB-ja njoftoi se gjatë kontrollit në dy kazino në rajonin e Tetovës janë gjetur 5 persona të cilët nuk kanë pasur certifikata për pranim të vaksinës kundër Kovid-19, pastaj një i mitur dhe një person të cilit i është gjetur dhe konfiskuar një thikë.

“Për personat e gjetur si dhe për objektet në të cilat janë gjetur do të përgatiten parashtresa përkatëse. Po ashtu, do të përgatitet një parashtresë përkatëse për një objekt hotelierik në Vrapçisht ku është konstatuar se nuk janë respektuar protokollet e punës”, njoftoi MPB.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

ANKETIMI

По кој модел на настава треба да започне второто полугодие во училиштата?

Резултати од анкетата

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена