Na ndiqni në:

Gostivari

Kovid bilanc për Gostivarin dhe Maqedoninë në 24 orët e fundit

Botuar

  • македонски јазик

Janë regjistruar 412 raste të reja laboratorike pozitive të Kovid-19, në 24 orët e kaluara kanë ndërruar jetë 12 pacientë, kurse janë shënuar 395 pacientë të shëruar, njoftoi Ministria e shëndetësisë, në përputhje me të dhënat nga Instituti për shëndet publik.

Nga 3.379 testime të bëra, janë regjistruar 412 raste të reja të Kovid-19 edhe atë në Shkup -205, Kumanovë-39, Koçan-23, Kavadarci-17, Manastir dhe Veles – nga 15, Shtip -14, Prilep-13, Ohër -12, Strumicë -7, Tetovë dhe Sveti Nikole- nga 6, Kërçovë, Gjevgjeli dhe Radovish -nga 5, Kriva Pallankë-3, Gostivar, Strugë, Dellçevë, Probishtip, Kratovë, Bogdanci, Krushevë dhe Demir Hisar- nga 2, Negotinë, Vinicë, Makedonski Brod, Demir Kapi, Pehçevë dhe Dojran- nga 1.

Gjatë 24 orëve të kaluara kanë ndërruar jetë 12 persona prej të cilëve pesë të vdekur nga Shkupi (76vjeç, 74 vjeç, 73 vjeç, 60 vjeç dhe 56 vjeç) dhe nga një person i vdekur nga Kumanova (81 vjeç), Veles (85 vjeç), Dibër (73vjeç), Dellçevë (59 vjeç), Kavadarci (85 vjeç), Kriva Pallankë (67 vjeç) dhe Tetovë (64 vjeç). Të gjithë personat e paraqitur janë ndërruar jetë në kushte spitalore.

Në mënyrë plotësuese, në përputhje me Regjistrin e personave të vdekur me diagnozën Kovid-19 nga Moj Termin, janë paraqitur edhe tre persona të vdekur, me datë të vdekjes nga 25.08.2021 deri 28.09.2021. Prej personave të paraqitur të gjithë kanë vdekur në kushte shtëpiake.

Sipas informacioneve të MSH, janë regjistruar 395 pacientë të shëruar. Edhe atë nga Shkupi -198, Kumanovë-14, Shtip-22, Prilep-21, Strumicë-19, Veles-16, Kavadarci-14, Gostivar-11, Manastir dhe Tetovë-nga 9, Koçan dhe Kërçovë-nga 7, Radovish dhe Resnjë-nga 6, Berovë dhe Vallandovë-nga 4, Gjevgjeli dhe Kratovë-nga 3, Sveti Nikole, Probishtip dhe Negotinë-nga 2, Ohër, Kriva Pallankë dhe Vinicë-nga 1.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!