Na ndiqni në:

Maqedoni

MPJ e shpalli listën e pasagjerëve të mbijetuar në aksidentin në Bullgari

Botuar

  • македонски јазик

Ministria e Punëve të Jashtme ka marrë konfirmim zyrtar nga institucionet kompetente të Bullgarisë për shtatë pasagjerë të lënduar në aksidentin e autobusit në autostradën “Struma”, afër Sofjes.

Ministria e Punëve të Jashtme ndan listën e pasagjerëve të lënduar, të cilët, siç bëjnë të ditur nga atje, janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe aktualisht janë të shtruar në Spitalin Shtetëror të Sofjes “Pirogov”:

  1. Ebip Pajazitovski (24.09.1972), shtetas i Maqedonisë së Veriut
  2. Gjula Jasharovska (16.06.1972), shtetas i Maqedonisë së Veriut
  3. Zulejha Jasharovska (12.05.2005), shtetas i Maqedonisë së Veriut
  4. Minir Jasharivski (06.01.1971), shtetas i Maqedonisë së Veriut
  5. Medina Lutvih (21.05.1996), shtetas i Maqedonisë së Veriut
  6. Lulzim Sulejmani (04.05.1995), shtetas i Sërbisë
  7. Orhan Aliti (12.04.1976), shtetas i Belgjikës.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!