Na ndiqni në:

Gostivari

Tetori vazhdon me rreshje dhe mot të ftohtë

Botuar

  • македонски јазик

Edhe në ditët në vazhdim do të mbajë mot me vranësira me rreshje të shiut dhe temperatura të ulëta. Për sot (e hënë) meteorologët parashikojnë mot me vranësira me rreshje të përkohshme të shiut, të cilët në pjesën perëndimore të shtetit rreth mesditës do të jenë më intensive. Temperatura do të lëvizë në interval nga 5 deri 10 gradë.

Të martën do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm me vranësira, paradite me rreshje lokale të shiut, kurse pasdite me më shumë periudha me diell. Do të fryjë erë mesatare, kurse përgjatë rajonit të Povardarie përkohësisht erë e fortë nga drejtimi veriperëndimor. Të mërkurën paradite na pret mot i ndryshueshëm me vranësira me periudha me diell.  Pasdite me rre, në pjesët perëndimore dhe jugore me rreshje lokale të shiut. Gjatë natës rreshjet do të përhapen kudo.

Të enjten do të ketë ftohje të dukshme me temperatura maksimale prej 5 gradësh. Do të jetë me vranësira me rreshje të shiut, që në disa vende do të jenë më të bollshme. Nëpër male në veriperëndim do të bie borë. Mot i ngjajshëm parashikohet edhe për të premten.

 

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!