Na ndiqni në:

Gostivari

Policia i forcon kontrollat rreth shkollave në Gostivar dhe Tetovë

Botuar

  • македонски јазик

Me fillimin e vitit të ri shkollor Sektori për punë të brendshme Tetovë startoi me më shumë aktivitete preventive dhe masa tjera dhe aktivitete, qëllimi i të cilëve, para se gjithash, do të jenë nxënësit në mënyrë të sigurtë të mbërrijnë deri te shkollat e tyre dhe mbrapsht në shtëpitë e tyre, por edhe të ndërpriten dhe sanksionohen prishjet e rendit dhe qetësisë publike dhe paraqitje të tjera të papëlqyera.

“Nga 1 Shtatori dukshëm është forcuar prezenca policore-të komunikacionit rreth shkollave, në kuadër të së cilëve në mënyrë prioritare lirohen për lëvizje të gjitha hapësirat e komunikacionit në afërsi të tyre, trotuare dhe rrugë, me çka mundësohet lëvizje e pandërprerë dhe e sigurt për nxënësit. Përskaj kësaj, është e parashikuar dhe prani më e madhe policore edhe tek udhëkryqet dhe ndalesat e autobusëve, para fillimit të ndërrimit të mëngjesit dhe atij të pasdites. Zyrtarë policorë të SPB Tetovë, sipas të planifikuarës, në bazë ditore do të kontaktojnë me përgjegjësit e shkollave dhe dyanshëm do të informohen për situatën momentale të sigurisë, kurse do të mbahen edhe seri të mbledhjeve në të cilat do të jenë të ftuar edhe përgjegjësit për arsim në drejtoritë e këtushme lokale, bartës i së cilës do të jetë Dega për preventim.”, njoftuan nga policia.

Sektori i punëve të brendshme Tetovë bën apel më shumë deri tek shoferët që t’a rregullojnë shpejtësinë në afërsi të shkollave, detyrueshëm t’ju japin përparësi nxënësve dhe të Mosi parkojnë veturat në trotuare ose në të ashtuquajturat “rende të dyfishta”. Në ë kundërt, theksojnë, do të përballen me sanksionet e parashikuara.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Gostivari3 ditë më parë

Taravari: Pres nesër BDI të më sulmojë për spitalin në Kërçovë, për to un jam fajtor për gjithçka

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarpress.mk me donacion për nxënësit me rastin e 5 vjet ekzistencë të medias

Kulturë1 javë më parë

Nesër në mbrëmje premierë në Teatrin e Gostivarit

Maqedoni4 ditë më parë

Prej të martës do të paguhen pensionet e shtatorit

Maqedoni1 javë më parë

Nga Tetori të vaksinuar me një dozë nuk do të mund të hyjnë në kafeteri, restorant, ngjarje

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Iniciativa “Gostivari që dua” dhe BDI bashkë në zgjedhjet

Gostivari2 javë më parë

Ka raste të korona virusit nëpër shkollat në Gostivar, por situata është stabile, vlerësojnë organet kompetente

Gostivari1 javë më parë

Sulm fizik në kazino në Gostivar, të arrestuar 2 persona

Maqedoni2 javë më parë

Katër ekspertë Gjermani të kyçen në hetimin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

Gostivari1 javë më parë

Në Gostivar i privuar nga liria një hotelier në lokalin e të cilit ka pasur mysafirë pa çertifikatën e vaksinimit

Gostivari2 javë më parë

E ndezur deponi ilegale rreth rrugës Gostivar-Tetovë, janë djegur edhe goma

Gostivari3 ditë më parë

BDI dhe “Gostivari që dua” lanë thasë me mbeturina para komunës: Taravari premtonte qytet të pastër, kurse gjithkund ka mbeturina

Gostivari2 ditë më parë

Të arrestuar dy gostivaras për shkak të sulmit fizik dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!