fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Në lokalet e Shkupit është gjetur drogë, mes të arrestuarve dhe një gostivaras

Botuar

  • македонски јазик

MPB njoftoi se mbrëmë (18/19.03.2022) zyrtarë policorë të Njësisë për tregti të kundërligjshme të SPB-së Shkup dhe Njësisë policor për intervenim të SPB-së Shkup, duke vepruar sipas planit të veprimit për parandalimin e krimeve nga nenet 215 dhe 216 të Kodit Penal të RVS-së në rajonin e qytetit të Shkupit ka kryer kontroll në objektet hoteliere dhe është kryer kontroll në njëzet persona, me çka janë privuar nga liria: A.S. (19), F.A. (25), N.S. (31), A.A. (24) të gjithë nga Shkupi, A.M. (26) nga Manastiri, D.G. (27) nga Kumanova dhe M.M. (22) nga Gostivari si dhe një i mitur nga Shkupi pasi u është gjetur kokainë, amfetaminë, marihuanë dhe lëndë të bardhë.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të pasojnë parashtresa përkatëse. Kontrollet e intensifikuara do të vazhdojnë edhe në periudhën e ardhshme, thekson policia.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена