fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Vijon valë e lagësht dhe e ftohtë me borë dhe ngricë

Botuar

  • македонски јазик

Për shkak të valës së lagësht dhe të ftohtë, nesër në mbrëmje do të ketë reshje bore në pjesët perëndimore. Reshjet do të vazhdojnë edhe ditën e premte, ku do të përhapen edhe në pjesët tjera, njoftoi Instituti i Punëve Hidrometeorologjike.

Në zonat perëndimore do të ketë reshje më të dendura dhe kudo do të formohet mbulesë bore, ndërsa në male do të rritet. Mbulesa më e vogël e borës do të formohet në pjesët tjera, përveç në rrjedhën e poshtme të Povardarisë.

Nga IPHM bëjnë me dije se për shkak të temperaturave të ulëta do të ketë breshër. Do të fryjë erë e fortë veriore. Më pas në ditët në vijim do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira, i ftohtë dhe me erë të herëpashershme me borë lokale. Temperaturat ditore në shumë vende do të jenë nën zero.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена