Na ndiqni në:

Gostivari

Gjendja me korona virusin në 24 orët e fundit, 308 raste të reja pozitive

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë bërë 2.643 testime, kurse janë regjistruar 308 rasye të reja të KOVID-19:
• Shkup – 155
• Ohër – 26
• Manastir – 21
• Strumicë – 19
• Kumanovë – 15
• Shtip – 10
• Kavadar – 8
• Prilep dhe Veles – nga 7
• Tetovë – 6
• Kërçovë dhe Bogdanci – nga 5
• Koçan, Gjevgjeli dhe Sveti Nikole – nga 4
• Negotinë dhe Resnjë – nga 3
• Vinicë – 2
• Strugë, Dellçevë, Probishtip dhe Demir Hisar – nga 1
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 8 persona të vdekur: 3 persona të vdekur nga Shkupi (64, 67, dhe 86) dhe nga një person i vdekur nga Kavadari (80), Velesi (92), Shtip (68), Ohri (84) dhe Strumica (66). Të gjithë personat e raportuar kanë ndërruar jetë në spital.
Sipas regjistrit të personave të vdekur me diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin, është raportuar gjithashtu një person i vdekur me datë vdekje 10.12.2021. I ndjeri i regjistruar është nga Kavadari (1). I ndjeri është 86 vjeç. Personi ka ndërruar jetë në spital.
Janë regjistruar 246 pacientë të shëruar nga:
• Shkup – 110
• Manstir – 25
• Kavadar dhe Prilep – nga 17
• Kumanovë dhe Berovë – nga 11
• Koçan – 10
• Veles – 9
• Shtip – 7
• Dellçevë – 6
• Ohër – 5
• Gostivar – 4
• Sveti Nikole, Radovish dhe Kratovë – nga 3
• Gjevgjeli – 2
• Negotinë, Vinicë dhe Krushevë – nga 1
Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена