Na ndiqni në:

Lajme

Është parandaluar tentativë për atentat ndaj Erdoganit, raportojnë mediat turke

Botuar

  • македонски јазик

Një mjet shpërthyes është gjetur nën makinën private të një oficeri policie të caktuar për të siguruar tubimin e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan dje në Turqinë juglindore, raportojnë disa media turke.

Siç shkruan AA, polici ka dashur të shkojë në një tubim në provincën Siirt, kur shoku i tij, gjithashtu polic, ka vënë re një objekt poshtë automjetit, të cilin mjeti i deaktivizimit të bombave ka konstatuar se ishte një mjet shpërthyes dhe e çaktivizoi atë. Presidenti Erdogan mori pjesë dje në ceremoni të ndryshme në Siirt.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

ANKETIMI

По кој модел на настава треба да започне второто полугодие во училиштата?

Резултати од анкетата

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена