Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Taravari dhe Sela në “Javë sportive” në Gostivar, ju bënë thirrje oponentëve që të mos plasojnë lajme të rrejshme

Botuar

  • македонски јазик

Rinia e Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës në Gostivar organizoi ngjarje “Javë sportive” në të cilën morrën pjesë kryetari aktual dhe kandidat, Arben Taravari dhe kryetari i partisë, Zijadin Sela. Bashkë me të rinjtë, ato luajtën basketboll në terrenin e lagjes Maleardi, të Gostivarit.

“Këtu jam për mbështetje të kryetarit të Gostivarit, Arben Taravari. Pritjet e mia, si dhe pritjet vetë gjithë qytetarëve janë se ne në Gostivar do të fitojmë më rrethin e parë, pasi konsideroj se Taravari k punuar gjithë këto 4 vite dhe e meritoi votën e qytetarëve përsëri. Oponentëve dua t’ju porosis të ndalojnë së gënjyeri, së manipuluari, t’i lejnë ato prerje të deklaratave dhe të pajtohen me të se jo vetëm Gostivari, por nga Struga e deri në Likovë ndryshimi vjen. Mesazhi deri te votuesit dhe aktivistët tonë është çdoherë e njëjtë, të mbeten të qetë, të civilizuar, vetëm me të vërtetën përpara, të bisedojnë me çdo qytetar, t’i tregojnë faktet dhe të kontribuojnë për ndryshimet në Maqedoninë e Veriut”, deklaroi Sela.

Taravari vlerësoi se aktivitete zgjedhore të partisë së tij në Gostivar janë duke i zhvilluar mirë dhe tregoi kënaqësi nga ajo që e sheh në takimet me qytetarët.

“Atë që sot me ne janë kryetari Sela dhe miku ynë Feta Alimi në këtë ngjarje, që e organizon rinia, i jepet rëndësi ende më të madhe. Mendoj se jemi favorit absolut dhe nga ajo që e shohim në terren, besoj se me siguri do të kalojmë që nga rrethi i parë. Ne që nga fillimi i fushatës thamë se kundërshtarët do të shërbehen me çfarëdolloj metodash, gënjeshtra dhe tash e shihni se çdo ditë jemi dëshmitarë të lajmeve të ndryshme të rrejshme, ku janë të nxjerrura disa deklarata dhe pastaj ato manipulojnë publikun me to. Ne normalisht, përgjigjemi ketë vërtetën, zbulojmë si ka qenë në të vërtetë ajo informatë, të cilën e kanë pasuar në publik të pasaktë. Unë vazhdoj të insistoj të kemi betejë politike korrekte, kurse më 17 Tetor populli do t’a tregojë të vetën”, deklaroi Taravari.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20215 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20215 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni1 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!