Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Në Gostivar u hap shtabi i Forumit të të rinjve të ASH

Botuar

  • македонски јазик

Në prani të anëtarëve, simpatizantëve dhe udhëheqësisë së partisë, sonte në Gostivar solemnisht ishte i hapur shtabi i Forumit të të rinjve të Aleancës për Shqiptarët. Kryetari aktual dhe kandidat për mandat të ri, Arben  Taravari duke iu drejtuar rinisë ju porositi se beson në vendimet e tyre, sepse ato janë forca lëvizëse kah më e mira dhe energjia e shoqërisë.

“Mesazhi kryesor deri te rinia e Aleancës dhe Alternativës është të mbeten të qetë, të jenë aktiv dhe sigurisht shumë të kujdesshëm me kundërshtarët politikë. Më 17 Tetor ne do të festojmë fitore, do t’i thërrasim edhe kundërshtarët tanë politikë të festojnë bashkë me ne. Besoj në fuqinë e të rinjve dhe energjinë që e bartin”, deklaroi Taravari.

Në hapjen foli edhe bartësi i listës të Aleanca për Shqiptarët/Alternativa në Gostivar, Valbon Limani.

“Gjatë katër viteve të kaluara hapëm tre qendra rinore, i renovuam shkollat, ndërtuam shtigje për biçikleta dhe realizuam projekte të tjera të numërta të dedikuara për rininë. Do të bëjmë ende më shumë së bashku, sepse ju të rinjtë meritoni më të mirën”, tha Limani.

“I hapim dyert, fitorja i takon Gostivarit. Të gjithë jemi të barabartë, të gjithë jemi gostivaras”, porositën nga Forumi i të rinjve të ASH në hapjen e shtabit.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari7 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari7 ditë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!