Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Botuar

  • македонски јазик

Pas 20 ditë fushatë, mbrëmë në mesnatë filloi heshtja zgjedhore para Zgjedhjeve lokale 2021. Rregullat për heshtje zgjedhore vlejnë në pajtim me orën 19 më 17 Tetor.

Zgjedhjet lokale 2021 do të mbahen të dielën. Sot, votojnë personat të cilët janë në karantinë shtëpiake për shkak të testit pozitiv në KOVID-19  dhe atyre që u është caktuar masë vetizolim dhe personave të pafuqishëm dhe të sëmurë. Ato do të votojnë në shtëpitë e tyre, kurse votimin do t’a zbatoj këshilli i veçantë zgjedhor i formuar nga KSHZ.

Siç informuan nga Komisioni komunal zgjedhor, në Gostivar për votim janë paraqitur 146 persona të sëmurë dhe të pafuqishëm. Nuk ka votues të paraqitur në karantinë dhe izolim.

Të dielën, ditën e zgjedhjeve, votimi do të fillojë në ora 7, kurse do të zgjasë deri më ora 19. Për shkak të pandemisë me korona virusin, votimi edhe në këto zgjedhje, si edhe në të mëparshmet, do të zhvillohet sipas protokolleve të sigurisë për mbrojtje të shëndetit të qytetarëve.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!