Na ndiqni në:

Gostivari

Pacientja që nëpërmjet dritares ka ikur nga reparti infektiv në Gostivar do të përgjigjet penalisht

Botuar

  • македонски јазик

Pesëdhjetë e nëntë vjeçarja banore e një fshati të Shkupit, pozitive me “kovid-19”, dje (30 Gusht) rreth orës 13 me vetëdëshirë e ka braktisur Repartin infektiv në Gostivar, duke dalë prej dritares.

Shpejtë pas asaj, ajo ka qenë e gjetur dhe e kthyer për mjekim të mëtejshëm. Rasti pastrohet dhe dokumentohet dhe kundër saj do të pasojë parashtresë për “mosveprim sipas rregulloreve shëndetësore në kohë epidemie”, në përputhje me nenin 206 nga Kodi penal.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена