fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

СВР Тетово: Крадците демнат, не ги оставајте возилата незаклучени или со клуч во бравата!

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово упати апел до сопствениците на моторни возила да не ги оставаат незаклучени или со клуч во бравата, зашта што, на тој начин возилата стануваат мета за крадците.

„Покрај ова, им се укажува, исто така, на седиштата од возилата да не оставаат лаптоп-компјутери, чанти, мобилни телефони, несесери, скапи очила за сонце и други предмети, кои можат да ги намамат крадците и да ги поттикнат на насилно провалување, најчесто со кршење на стаклата на вратите.“, нагласува полицијата.

Секторот за внатрешни работи Тетово и ова лето реализира бројни превентивни и други мерки и активности за заштита од тешки кражби во куќи, станови и моторни возила.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!