fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Три лица повредени во сообраќајна незгода на патот Гостивар – Тетово

Објавено

на

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски изјави дека сообраќајката се случила вчера околу 15 часот и 30 минути и оти во неа учествувале патничко возило „ауди“ со тетовски таблички што го управувала 16-годишна малолетничка од Теарце и автобус „Сетра“ со гостиварски таблици управуван од А.Д. (43) од Скопје.
Во несреќата возачот на аудито и двете сопатнички, жителки на Тетово, на возраст од 17 и 18 години се здобиле со телесни повреди, по што со медицинско возило биле пренесени и задржани за натамошно лекување во Тетовската клиничка болница, додека третиот сопатник на возраст од 18 години поминал без повреди.
Според првичните податоци од увидот, причина за сообраќајната несреќа е пребрзо возење додека вкупната материјална штета се проценува на 200 илјади денари, изјави Јосифовски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!