Поврзи се со нас

Гостивар

Уапсен гостиварец кој се заканувал на лекари и сестри во болницата

Вчера (5 март ) околу 13 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 73-годишниот гостиварец Н.Н., кој претходно во гостиварската болница „Ферид Мурад“ вербално се расправал и им се заканувал на вработените, информираат од полицијата.

Нешто подоцна, во неговиот дом пронајдени и одземени му се ловечка пушка, пиштол и 7 куршуми.

Се расчистува случајот.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!