fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Уапсени двајца скопјани кои „оперирале“ во гостиварски продажни објекти

Објавено

на

Вчера (17 ноември) во 18 часот и 10 минути во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода А.Х.(47) и А.Ш.(46) од Скопје, по претходна пријава дека дента извршиле кражби во гостиварски продажни објекти.

– При приведувањето кај нив биле пронајдени и одземени повеќе производи кои потекнувале од пријавените кражби, информира МВР.

Двајцата скопјани, за кои постои сомнение дека се извршители и на повеќе други кражби на гостиварското подрачје, се задржани во Полициската станица Гостивар. Се расчистува и документира случајот и ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!