fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Утре забранет сообраќај на патот Маврово-Леуново

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово ги известува граѓаните дека утре ( вторник, 8 септември) од 10 до 15 часот и 30 минути ќе биде забрането одвивање на сообраќајот на државниот пат Маврово-Леуново, поради одржување на  велосипедската трка „Халк вело грин“.

Долж делницата планирано е присуство на полициски службеници и повеќе редари, кои ќе бидат задолжени за непречено и безбедно одвивање на трката. На оваа делница, исто така, ќе бидат поставени и соодветни знаци и ознаки, за што ќе се погрижи организаторот на истата, соопшти СВР.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!